Austrijsko-Hrvatska znanstvena radionica održana na Zagrebačkoj Zvjezdarnici

thumb Zg meeting 2018 groupOd 06. do 08. Prosinca 2018. u prostorijama Zagrebačke zvjezdarnice održana je trodnevna „Austrijsko-Hrvatska znanstvena radionica: fizika Sunca i heliosfere“. Radionica je održana u sklopu bilateralnog austrijsko-hrvatskog projekta “Development of the Drag-Based-Ensemble Model for studies on the propagation of solar storms (DBEM)” u kojem sudjeluju Opservatorij Hvar Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te Insitut za fiziku Sveučilišta u Grazu a pod pokroviteljstvom Hrvatskog Astronomskog Društva (HAD). U radionici je sudjelovalo ukupno 26 znanstvenika i studenata sa Sveučilišta u Grazu, Opservatorija Hvar, prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu, Skolkovo instituta za znanost i tehnologiju te Zagrebačke zvjezdarnice. Predstavljeno je niz aktualnih tema iz područja fizike Sunca te Heliosfere, koje su kroz diskusiju i „hands-on“ aktivnosti dodatno razrađene. Radionica je zaključena dogovorima o budućoj znanstvenoj suradnji na razrađenim temama te planiranju slijedeće radionice sličnog tipa u Grazu 2019-te godine.

Program workshopa
Foto galerija - Austrijsko-Hrvatska radionica