Druga ISSI radionica "Oscilacije Sunčevih prominencija velikih amplituda"

Napisao/la Mateja Dumbović on .

M. Dumbovićthumb ISSI-Bern2015 (članica projektnog tima) te B. Vršnak (projektni mentor) od 9. do 11. Studenog 2015. sudjelovali su u Bernu na drugoj radionici “Oscilacije Sunčevih prominencija velikih amplituda” kao članovi ISSI (International Space Science Institute) tima pod vodstvom Manuela Lune Bennasara, uz znanstvenike iz Španjolske, UK-a, SAD-a, Kine i Belgije. B. Vršnak predstavio je nove rezultate o fizikalnoj prirodi oscilacija Sunčevih prominencija pokrenutih koroninim valovima, dobivene u suradništvu sa T. Žicom u okviru istraživanja na projektu SOLSTEL. M. Dumbović, pozvana na radionicu kao mladi znanstvenik, prezentirala je katalog opaženih oscilacija velikih amplituda, prikupljenih iz mnoštva nedavnih publikacija, u suradnji sa J. Čalogovićem.