Dr. sc. Bojan Vršnak u 2% najcitiranijih znanstvenika svijeta

thumb Bojan Vrsnak most cited 2021 Sa sveučilišta Standford u Kaliforniji stižu izvrsne vijesti. Pod vodstvom profesora Johna Ioannidisa objavljena je studija o znanstvenoj citiranosti koja rangira oko 160 000 najcitiranijih svjetskih znanstvenika u svim disciplinama i obuhvaća 2% svjetskih znanstvenika u svakoj pojedinoj grani znanosti. Na listi se nalazi ukupno 47 hrvatskih znanstvenika od čega su 23 sa Sveučilišta u Zagrebu, a među njima je i naš Dr. sc. Bojan Vršnak.
U studiji je mjerena citiranost i utjecaj znanstvenika u razdoblju 1996.-2019. iz Scopus baze podataka. Također je napravljena je klasifikacija znanstvenika u ukupno 22 polja i 176 grana te je primijenjen složen model koji koristi šest standardiziranih mjerila znanstvene produktivnosti. U istoj studiji objavljena je i lista najcitiranijih znanstvenika za 2019. godinu.