Mateja Dumbović dobila prestižnu EGU nagradu

thumb Mateja EGU award 2021Dr. sc. Mateja Dumbović sa Opservatorija Hvar Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu dobitnica je godišnje nagrade Arne Richter za 2021. godinu, koju dodjeljuje European Geosciences Union (EGU) izabranim znanstvenicima u ranoj fazi karijere. Nagrada joj se dodjeljuje za znanstvene doprinose u području fizike Sunca te svemirske prognostike. EGU je vodeća organizacija za istraživanja Zemlje, planeta i svemira u Europi koja okuplja preko 20 000 članova diljem svijeta, koji su profesionalno angažirani ili povezani s geoznanostima, uključujući studente i umirovljene seniore. Svojim programom nagrada i medalja EGU svake godine odaje priznanje istaknutim znanstvenicima za njihov izvanredan istraživački doprinos u istraživanjima Zemlje, planeta i svemira, prepoznajući nagrađene kao uzore za poticanje sljedeće generacije geoznanstvenika.