Festival znanosti 2016. u Hvaru

Napisao/la Jaša Čalogović on .

thumb FZ2016 18Od 21. do 23. Travnja 2016. uz potporu POKRETa organiziran je Festival znanosti u gradskoj viječnici u gradu Hvaru, a ove godine tema festivala bila je «Znanost i umjetnost». Festival su zajedno organizirali Opservatorij Hvar i Osnovne škole Hvar, Stari Grad, Jelsa te Arheološki muzej iz Zagreba.

Festival znanosti se održava već 14. godinu za redom u Hrvatskoj i cilj mu je približiti znanost učenicima osnovnih i srednjih škola te cjelokupnoj zainteresiranoj široj javnosti. Ova godine u Festivalu znanosti je sudjelovalo 18 gradova u Hrvatskoj, a među njima je bio i po drugi puta grad Hvar. U odnosu na prošlu godinu organizatori su ponudili znatno bogatiji program pa je tako Festival u Hvaru trajao čak 3 dana te su ga posjetili učenici skoro svih škola na otoku (OŠ. Hvar, Stari Grad i Jelsa).

Pročitaj više