Škola i simpozij o svemirskoj klimatologiji u Finskom Leviju

Napisao/la Mateja Dumbović on .

thumb SCS6 group photoOd 30. Ožujka do 7. Travnja 2016 održana je šesta po redu škola i simpozij o svemirskoj klimatologiji u Finskom Leviju. Glavne tematike škole i simpozija bili su dugotrajni podaci pogodni za analizu svemirske klimatologije, metode analiza tih podataka kao i procjene grešaka kod korištenja dugotrajnih nehomogenih podataka. Predavači škole bili su međunarodno priznati znanstvenici širokog predavačkog iskustva. Škola je bila namijenjena međunarodnoj zajednici studenata i mladih znanstvenika iz područja istraživanja Svemira, gdje su sudionici izabrani od strane znanstvenog organizacijskog odbora (među njima i M. Dumbović). Simpozij je povezao vodeće stručnjake iz područja svemirske klimatologije sa ciljem boljeg razumijevanja uzroka i posljedica dugotrajnih promjena sunčeve aktivnosti. J. Čalogović je prisustvovao simpoziju i prezentirao poster "Does a cosmic ray-cloud link operate at local spatial scales?".